Michal Černušák Umenie chutí

UMENIE CHUTÍ s Michalom Černušákom

WERK x DOT. Contemporary

Vychutnajte si príjemný večer so skvelým jedlom a jedinečným umením. Zažite exkluzívnu večeru v národnej kultúrnej pamiatke v Jurkovičovej teplárni 13. 10. 2022 o 19:00.
Pozývame na druhé vydanie UMENIE CHUTÍ v spolupráci s DOT. Contemporary a reštauráciou Werk. Rozhodli sme sa pre toto spojenie, jedla a umenia, aby sme vytvorili úplne originálny koncept, ktorý obohatí nielen Vaše vizuálne vnímanie, ale aj chuťové. A to všetko v Jurkovičovej teplárni – miesto s jedinečným charakterom funkcionalizmu od Dušana Jurkoviča. Zážitkový večer s umením a jedlom, na ktorom sa spája kvalitné jedlo z reštaurácie Werk s neformálnou prezentáciou etablovaného maliara Michala Černušáka. Večerom Vás bude sprevádzať moderátorka. Viac chodová večera v spojení s diskusiou, pri ktorej sa dozviete všetko čo sa skrýva za tvorbou diel súčasného umenia a zároveň si oddýchnete pri pohľade na najnovšie doposiaľ neprezentované diela v jedinečnej atmosfére Jurkovičovej teplárne.
V posledných rokoch všetci potrebujeme umenie podporovať viac, ako kedykoľvek predtým. Je pevnou a dôležitou súčasťou našich životov, je to forma komunikácie, ktorá hovorí univerzálnym jazykom a dokáže spájať ľudí bez ohľadu na politické, filozofické či náboženské presvedčenie. Aj preto sa reštaurácia WERK rozhodla spojiť s DOT. Contemporary sídliacej v spoločných priestoroch Jurkovičovej teplárne a pravidelne prinášať návštevníkom jedinečný koncept spájajúci výstavu súčasného umenia s dobrým jedlom. Skutočné umenie predsa dokážeme vnímať hneď niekoľkými zmyslami, chuť nevynímajúc – i preto teda UMENIE CHUTÍ.
Michal Černušák (*1982)
študoval na strednej umeleckej škole J. Vydru a následne v rokoch 2000-2006 VŠVU v Bratislave v ateliéri prof. Ivana Csudaia. Pravidelne vystavuje doma i v zahraničí (USA, Francúzsko, Rakúsko, Taliansko a iné). Svoju tvorbu najnovšie predstavil na samostatnej výstave v Danubiane (2021) a v spolupráci s Marekom Kvetanom na výstavách Galérii Jána Koniarka v Trnave (2020) a Galérii Schemnitz v Banskej Štiavnici ako aj mnohých skupinových výstavách. V roku 2007 bol ocenený Special prize Essl Award; v roku 2006 sa stal finalistom súťaže VUB maľba roka. Je zastúpený v zbierke Galérie mesta Bratislavy č v zbierkach Albertiny,  EUROPEAN CENTRAL BANK, a ESSL collection. Žije a tvorí v Bratislave.
Maliarske dielo Michala Černušáka je znepokojivým, ale i pôsobivým otáznikom nad našou civilizáciou a jej základmi. Fantaskné výjavy komentujú súčasnosť a prekvapivou kombináciou známych symbolov privádzajú diváka k zamysleniu nad často automaticky vnímanými aspektami moderného života.