Events

10.12. BRUNCH S UMELCOM / Natália Šimonová

Náš pravidelný event BRUNCH S UMELCOM / Natália Šimonová – sa uskutoční v sobotu 10.12. 2022 o 15:00. Brunchom bude sprevádzať moderátorka Becca.
Tešíme sa na Vás!
Náš pravidelný event – Brunch s umelcom je podujatie, na ktorom pri posedení a dobrej káve približujeme tvorbu súčasných slovenských umelcov. Neformálnou prezentáciou spojenou s diskusiou prinášame všetko čo o súčasnom umení potrebujete vedieť. Sučasťou prezentácie bude aj výstava najnovších diel.
➖➖➖
Natália Šimonová, *1995, Žiar nad Hronom
Je absolventkou otvoreného ateliéru maľby, pod vedením doc. Mgr. Art. Rastislava Podobu ArtD. na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Aktuálne pôsobí ako doktorandka pod vedením prof. Jiří David, akad.mal. na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Zúčastnila sa na niekoľkých workshopoch na Slovenku, v Poľsku, v Maďarsku, v roku 2020 bola rezidencii v Cité international des Arts vo Francúzsku. Na konte má množstvo kolektívnych a samostatných výstav na Slovensku, v Českej republike, Rakúsku, Bulharsku a Francúzsku. V roku 2020 sa stala laureátkou súťaže Maľba roka 2020. V tomto roku získala i Cenu dekana za najlepšiu bakalársku prácu, za mimoškolské aktivity a reprezentáciu FVU. V roku 2021 zaujala porotu v súťaži Strabag Artaward International 2021, kde sa prebojovala do finále a získala Cenu uznania. Od roku 2019 je autorkou a organizátorkou Diskusného formátu Rozhovory, ktorý pôvodne vznikol pre FVU AU v Banskej Bystrici. Natália Šimonová sa vo svojej tvorbe venuje kolektívnej a osobnej pamäti, kde tematicky zobrazuje motívy urbánnej architektúry a jej štruktúr, ako napr. detské ihriská z čias socializmu. V súčasnosti pracuje na témach kolektívnej či osobnej pamäte, ktorú spracováva prostredníctvom vizuálne silných motívov, ktoré sú všetkým dobre známe. Ide o motívy urbánnej architektúry a jej štruktúr. Autorka všetko podrobuje otázke deštrukcie, ktorú zobrazuje prostredníctvom klasických, ale i neklasických maliarskych materiálov, pracuje s hrdzou, ktorá je procesuálna a mení sa. V súčasnosti študuje aj iné organické materiály, ako je napríklad pleseň. Okrem pozvoľnej zmeny motívov, sa začína oveľa viac a prepracovanejšie zaoberať architektúrou samotných výstav. Preto sa v autorkinej tvorbe objavuje tendencia vystupovať z plochy stien do priestoru. Žije a tvorí v Prašiciach pri Topoľčanoch. Aktuálne absolvuje rezidenčný pobyt v Jeruzaleme.
➖➖➖
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
➖➖➖
Kedy: sobota 10.12. 2022 o 15:00
Kde: Jurkovičova tepláreň, Bottova 1, Bratislava
Cena brunchu: 15 eur / 1 osoba,
Prosíme Vás o registráciu na email: info@dotgallery.sk

➖➖➖
Welcome drink:
káva / prosecco
MENU:
– encián s medom a orechmi
– syrovo-šunková obložená misa
– croissanty plnené mozatellou, rucollou a paradajkami alebo syrové
– panna cotta
– ovocné špízi
– brownies