Events

16. 12. V ATELIÉRI / Ľubomíra Chylová Sekerášová

PREHLIADKA ATELIÉRU
➖➖
Pripojte sa na online prehliadku ateliéru Ľubomíry Chylovej Sekerášovej
Prehliadka bude prebiehať formou rozhovoru (a nielen o umení).
Tešíme sa, že sa takouto formou môžeme spojiť a aj Vám z jej tvorby niečo bližšie ukázať.
V piatok 16. 12. o 12:00 Vás prevedieme cez online live stream ateliérom Ľubomíry Sekerášovej. Pozývame k sledovaniu, a tešíme sa na Vás!

Realizované s finančou podporou Fondu na podporu umenia.
➖➖➖
Ľubomíra Sekerášová (*1994, Orava)
pôsobila v Ateliéri +-XXI, najprv u Daniela Fischera, a neskôr pod akademickým vedením dvojice pedagógov Rastislav Podhorský a Martin Špirec na VŠVU v Bratislave.
Autorka výrazne vynikala už počas štúdia a rýchlo sa zaradila medzi nastupujúcu silnú maliarsku generáciu. Koherentnosť jej tvorby naznačuje systematickú cieľavedomosť pozorovania objektov záujmu/výskumu jej doterajšej umeleckej produkcie a je zárukou ďalšieho kvalitného výtvarného rozvoja. Vo svojej tvorbe skúma skutočnosti tradované jej predkami a ešte žijúcou rodinou. Výtvarným jazykom prerozpráva situácie, ktoré žijú s autorkou celý život, obrazy plné temnoty, tvrdosti, ale aj poetického ticha a krásy rodného domova. Vyvstáva osobná mytológia inšpirovaná spiritualitou, nadprirodzenými výjavmi, sci-fi, bosoráctvom a starým pohanstvom. Tieto zvláštne javy sa premiešavajú so spolu súvisiacimi metafyzickými stavmi paranoje, preludmi a desivými úkazmi. Neistota vyvstávajúca z nadprirodzených javov je transformovaná do tajomných scén plných otáznikov, premien a bázne, ktoré sa po vizuálnej stránke bránia klišé.
Prelínanie expresívnych maliarskych a kresebných prístupov v neónových žiarivých farbách a čiernobieleho monochrómu s dôrazom na svetelnú dramatickosť vytvára romantické tajomné príbehy, ktorých obsah zámerne vyvstáva a zaniká na nemožnosti uchopenia situácie divákom a strácaní sa v očných klamoch.