Events

17. 6. Brunch s umelcom / Michal Černušák

BRUNCH S UMELCOM / Michal Černušák sa uskutoční v sobotu 17. 6. 2023 o 11:00 hod. Brunchom bude sprevádzať kurátorka a galeristka Zuzana Danková.
Kedy: sobota 17. 6.  2023 o 11:00 hod.
Kde: Jurkovičova tepláreň, Bottova 1, Bratislava
Cena brunchu: 21 eur / 1 osoba, 10 eur / 1 dieťa (nad 10 rokov)
Prosíme Vás o registráciu cez stránku artbase.sk
Náš pravidelný event – Brunch s umelcom je podujatie, na ktorom pri posedení a dobrej káve približujeme tvorbu súčasných slovenských umelcov. Neformálnou prezentáciou spojenou s diskusiou prinášame všetko, čo o súčasnom umení potrebujete vedieť. Súčasťou prezentácie bude aj výstava najnovších diel.
Michal Černušák (*1982) je absolventom 4. ateliéru maľby prof. Ivana Csudaia na VŠVU v Bratislave (štúdium v rokoch 2000 – 2006). Stal sa súčasťou mladej generácie maliarov, ktoré silne nastúpili po roku 2005 ( medzi inými E. Šille, J. Mrvová, M. Czinege, J. Vasilko, L. Dovičáková a pod.). Získal aj niekoľko ocenení: 2007 – Essl Award Special Prize, 2006 – finalista VÚB maľba roka. Bol zastúpený na mnohých domácich a zahraničných výstavách, len napr. v roku 2018: Bakelit – súčasné slovenské umenie, Miskolci galéria Miskolc; Criticon – kritická maľba dnes, MVL Košice; Maľbou vanie, sochou mrazí; GUS Spišká Nová Ves; Young Slovak Contemporary, Galerie St. Polten a pod. V súčasnosti pôsobí aj ako pedagóg na VŠVU v Bratislave.
Dlhodobo rozvíja líniu veľkoformátovej figurálnej maľby v kombinácii akrylu a airbrushu s poetikou fotografického a mediálneho záznamu doby. V komplexných scénach rozmerných plátien sa objavujú vznášajúce sa architektúry, politici, kozmonauti aj developeri, hýriace plážové party aj davy ľudí s „vypálenými“ očami. Nasledujú znepokojujúce scény manipulovania s prírodou a ľuďmi, obrazy katastrof, kolízií a možného kolapsu tejto civilizácie v jednom whirpoolovom chaose. Na tieto „hry dospelých“ so zelenými vojačikmi sa nechápavo prizerajú zväčšeniny plastových hračiek , panákov a malých buldozérov.
WELCOME DRINK
Mimosa cocktail + káva z našej kaviarne / čerstvá pomarančová šťava pre deti
MENU (Vegan friendly) pripravované z najčerstvejších surovín vdaka môjtrh.online.sk:
Chlebík so salámou a smotanovou nátierkou
Hummus so zeleninou, mrkvovými, zelerovými tyčinkami a chlebíkom
Quiche s cuketou, gorgonzolou a cherry paradajkami
Tortillová rolka s flankom, rukolou, gorgonzolou a cherry paradajkami
Párky a domáca praženica z vajec z voľného výbehu
Mix ovocia (hrušky, banány, jablká, hrozno)
Banana bread
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Tešíme sa na Vás!