Events

18 .5. V obraze / Andrej Dúbravský: ? Cesta úspešného výtvarníka

Srdečne pozývame na ďalšiu prednášku z cyklu „V obraze”, ktorý Vás prevedie všetkými potrebnými informáciami zo sveta súčasného umenia.
Tentokrát po dlhej dobe v súlade s platnými opatreniami, sa podujatie uskutoční naživo v priestoroch galérie a zároveň aj z pohodlia Vášho domova prostredníctvom live streamu cez náš facebookový účet a instagramový účet.
Počet miest je obmedzený, preto si ho prosím rezervujte včas na info@dotgallery.sk

18. 5. 2021 – Cesta úspešného výtvarníka ? / Andrej Dúbravský

Spojenie “úspešný mladý slovenský umelec” sa ako úvodné slovo pri prezentácii výtvarníka používa častokrát odôvodnene. Určitým spôsobom sa na druhej strane z tohoto prívlastku stalo klišé, z ktorého je ťažko sa zorientovať, čo vlastne pojem “úspešný” znamená a či je pripisovaný odôvodnene. Do prednášky sme si privzali hosťa, pri ktorom je toto pomenovanie pouzivané opakovane .
Aká cesta priviedla výtvarníka Andreja Dúbravského k úspechu? Čo pre autora znamená úspech a aká bola cesta mladého výtvarníka z ateliéru Ivana Csudaia do New Yorských galérii? Čo znamená úspech vo svete umenia z pohľadu výtvarníka a ako získal zastúpenie v prestížnych medzinárodných galériách? Ake rozdiely vníma autor vo svete umenia na Slovensku a v zahraničí a čo by poradil zberateľom a mladým výtvarníkom? Príbeh mladého úspešného súčasného slovenského umelca prerozprávaný ním samím, moderovaný kurátorkou Zuzanou Dankovou.
Súčasťou prednášku bude aj špeciálny hosť, ktorého si prizval sám Andrej Dúbravský.

Andrej Dúbravský sa narodil 30. júla 1987 v Nových Zámkoch. V rokoch 2004 – 2008 študoval na ŠÚV, v oddelení kameňosochárstva a v rokoch 2008 – 2014 na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Bakalárske štúdium absolvoval v 4. Ateliéri prof. Ivana Csudaia. Absolutórium získal v ateliéri prof. Daniela Fischera. V roku 2011 získal druhé miesto v súťaži Maľba 2011 a v nasledujúcom roku v tej istej súťaži prvú cenu. Od roku 2009 aktívne vystavuje nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Jeho diela sú zastúpené v zbierkach Slovenskej národnej galérie, Galérie mesta Bratislava a v početných súkromných zbierkach. (Text: galéria White & Weiss)