Events

20. 4. V obraze / Lucia Gavulová: Cena Oskára Čepana

Srdečne pozývame na ďalšiu prednášku z cyklu „V obraze”, ktorý Vás prevedie všetkými potrebnými informáciami zo sveta súčasného umenia. Tentokrát z pohodlia Vášho domova prostredníctvom live streamu cez náš facebookový účet.

20. 4. 2021 – Cena Oskára Čepana / Lucia Gavulová

V prezentácii o Cene Oskára Čepana sa od Lucie Gavulovej, ktorá je štvrtým rokom riaditeľkou projektu dozvieme niečo z jeho histórie i súčasnosti, o programových zámeroch a víziách do budúcnosti, čím projekt ocenenia vlastne je, v čom je Cena Oskára Čepana špecifická, čo ju definuje, akí umelci a umelkyne sa dostávajú do jej finále, kto a prečo o tom rozhoduje a čo komu tento projekt prináša – ako na strane tvorcov, tak publika

Lucia Gavulová vyštudovala Vedu o výtvarnom umení na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Už počas štúdií sa venovala publikačnej činnosti o súčasnom vizuálnom umení a pôsobila v niekoľkých periodikách ako šéfredaktorka (VLNA, neskôr Designum). V roku 2008 začala pracovať pre Nadáciu – Centrum súčasného umenia ako koordinátorka a supervízorka programov v rámci vizuálneho umenia. Ako nezávislá kurátorka sa podieľala napríklad na výstavách Hole in the Flow (Cyril Blažo, Matej Gavula, Milan Tittel, Roman Ondák) v hunt kastner Gallery v Prahe, ironapplause.net (spolu s Tijana Stepanović; Aneta Mona Chisa & Lucia Tkáčová, Hristina Ivanovska, Šejla Kamerić, Eva Koťátková, Jaroslav Kyša, Luiza Margan & Miha Presker, Mladen Miljanovič, Alban Muja, Verdan Perkov, Sašo Sedlaček, Ivana Smiljanic, Kamen Stoyanov, Samuil Stoyanov, Kateřina Šedá, Tomáš Vaněk, Katarina Zdjelar, Enkelejd Zonja) v Slovenskej národnej galérii, Galanta Songs (Milan Adamčiak) v tranzit.sk alebo z posledných Blednúce kvety slobody (Kamil Bezák, Patrik Kelemen, Skupina Exxit, Peter Hrevuš, Tomáš Porubän) vo Fotograf Gallery v Prahe. Editorsky a autorsky sa podieľala na publikáciách PHOTOPORT – Výzvy súčasnej slovenskej fotografie (Slovart, Bratislava 2009), či Viktor Frešo (Slovart, Bratislava 2017). Od vzniku v roku 2001 je súčasťou združenia tranzit.sk. V roku 2013 pôsobila v Kunsthalle Bratislava a od roku 2014 pôsobí v tíme Slovenskej národnej galérie ako kurátorka (asistovala pri výstavách Uchovávanie sveta a Drsná škola) a ako editorka magazínu o umení 365°. V roku 2018 sa stala riaditeľkou Nadácie – Centrum súčasného umenia a Ceny Oskára Čepana.