Events

21. 11. V obraze / Andrea Adamová – Príbeh zberateľky

Srdečne pozývame na ďalšiu prednášku z cyklu „V OBRAZE”, ktorý Vás prevedie všetkými potrebnými informáciami zo sveta súčasného umenia. Podujatie sa uskutoční naživo v priestoroch galérie a zároveň aj z pohodlia Vášho domova prostredníctvom live streamu cez náš facebookový účet.

Vstup voľný

21. 11. 2023 o 18:00 – Andrea Adamová

Moderuje: Jana Babušiaková

Zberatelia a zberateľky sú dôležitou súčasťou ekosystému umenia. Ak sa rozhodnú zbierať súčasné umenie, vstupujú na pôdu, ktorá nie je len o priamej finančnej investícii. Podporujú živú tvorbu autorov a autoriek, ktorých diela naberú na hodnote potenciálne až neskôr. Andrei Adamovej učarovalo umenie v jej živote veľmi skoro, k zbieraniu sa však odhodlala len pomerne nedávno. Porozpráva o tom, ako a prečo ju zaujal najmä svet súčasného umenia, aké boli jej zberateľské začiatky, v čom jej pomohol internet a sociálne siete počas pandémie i o tom, ako sa “bežnému smrteľníkovi” žije s umením na chodbách a v obývačke.
Andrea Adamová vyštudovala na Univerzite Komenského v Bratislave, Katedre prekladateľstva a tlmočníctva odbor Anglický a taliansky jazyk a kultúra. V rámci štúdia absolvovala pobyt na Università degli Studi di Trieste. Je činná v oblasti riadenia transformácie finančných procesov a procesov registrácie pre zákazníkov v technologickej spoločnosti. Vo svojom voľnom čase sa od roku 2020 venuje zbieraniu obrazov. Napriek tomu, že sa jedná o mladú zberateľku, jej zbierka už obsahuje niekoľko desiatok kusov prác významných súčasných slovenských umelcov a umelkýň.

Z verejných zdrojov podporil fond na podporu umenia.