Events

22. 7. Brunch s umelcom / Eva Činčalová

BRUNCH S UMELCOM / Eva Činčalová sa uskutoční v sobotu 22. 7. 2023 o 11:00 hod. Brunchom bude sprevádzať kurátorka a galeristka Zuzana Danková.
Lístky si zakúpite cez náš artbase.sk
Tešíme sa na Vás!
Náš pravidelný event – Brunch s umelcom je podujatie, na ktorom pri posedení a dobrej káve približujeme tvorbu súčasných slovenských umelcov. Neformálnou prezentáciou spojenou s diskusiou prinášame všetko, čo o súčasnom umení potrebujete vedieť. Súčasťou prezentácie bude aj výstava najnovších diel.
Eva Činčalová (*1982)
Vyštudovala maľbu na VŠVU u profesora Ivana Csudaia. Patrí k výraznej maliarskej generácii, objavuje sa v „prvej várke“ absolventov IV. Ateliéru Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, jedného z rozhodujúcich iniciátorov maliarskej renesancie, v ktorom sa pohybovala v exponovaných rokoch 2003 – 2009. Počas štúdia absolvovala polročný študijný pobyt na Bali v Indonezií, ktorý výrazne ovplyvnil jej neskoršiu maľbu. V súčasnosti sa venuje predovšetkým portrétnej olejomaľbe. Súčasne sa dlhodobo venuje sérií akvarelov, na ktorých zachytáva momenty každodennosti a vytvára si tak akýsi osobný denník. Vo svojej tvorbe vychádza primárne z reality dnešného sveta. Osobné skúsenosti s vonkajším prostredím sa tak stávajú dominantným zdrojom inšpirácie, ktoré následne autorka dodatočne pretavuje na maliarske plátno či papier v podobe napodobňovania skutočnosti. Je teda jednoznačné, že hlavné postavenie v jej tvorbe má samotný obsah. Prostredníctvom neho autorka zastavuje stále prebiehajúci čas a upozorňuje na určitý okamih prežívanej skutočnosti. Ten sa v jej očiach stáva odrezaným kúskom reality, ktorý má divákovi umožniť aspoň na chvíľu zastaviť nikdy nekončiaci kolobeh života. Vďaka nemu sa má divák ocitnúť v bezčasovom priestore mimo svojho vlastného života a zamyslieť sa nad daným okamihom. V jej mnohých dielach by sa dalo hovoriť o snahe vyobraziť svoje vlastné spomienky zo svojho života. A práve tie majú tú jedinečnú moc zastaviť čas a pohybovať sa niekde v časoprázdne, mimo skutočný svet. Absolvovala mnoho samostatných aj skupinových výstav doma aj v zahraničí. V súčasnosti žije a pracuje v Bratislave.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia