Events

23.03.19 Brunch s umelcom: Ľubomíra Sekerášová

Pozývame na Brunch s umelcom. Podujatie, na ktorom pri neskorých sobotných raňajkách a dobrej káve približujeme tvorbu perspektívnych umelcov. Formou neformálnej prezentácie spojenej s diskusiou prinášame všetko to, čo o súčasnom umení potrebujete vedieť.
Na marcovom brunchi bude našou hosťkou Ľubomíra Sekerášová a uskutoční sa v sobotu 23. marca o 11.00 v DOT.Espresso bar. Cena Brunchu je 7 EUR a zahŕňa chutné občerstvenie.
Ľubomíra Sekerášová
Ľubka završuje magisterské štúdium na VŠVU v Ateliéri maľby lll pod vedením Mgr. art Martina Špirca, ArtD. a Mgr. art Rastislava Podhorského.
“Zaujíma ma a až fascinuje neurčitosť situácie, strácanie sa v priestore a svetle, očné klamy všade okolo a neistoty. Vizuálne krásne scény plné otáznikov, premien, strachu a bolesti, ktoré sa po vizuálnej stránke bránia klišé. Bizarnosť a veci pod povrchom. Sústredenie sa na prepojenie romantických scén, paranoje, melanchólie, strachu a prázdna. Fascinácia cudzími druhmi. Drsný svet nákladných lodí, uvažovanie nad krásou existencionalizmu a Rilkeho téza: “Krása je posledný závoj skrývajúci pred našimi očami rýdzu hrôzu. Všetky dojmy a mnoho tém spojených týmto uvažovaním.” Ľ.S.