Events

25.9. suvenir contemporary art and craft / Hovorme a inšpirujme sa témou Kompánek

Srdečne pozývame na cyklus prezentácií spojených s dielňou “suvenir contemporary art and craft”, ktoré vznikajú pre DOT. Gallery pod autorským vedením sochárky Niny A. Šoškovej. Prezentácia má za cieľ podporiť tvorbu súčasných slovenských suvenírov s umeleckou hodnotou. Tieto “umelecké suveníry” vznikajú v spolupráci so súčasnými slovenskými umelcami a dizajnérmi od roku 2015, a to v rámci umeleckých rezidencií v rôznych regiónoch Slovenska (Čičmany, Ružomberok, Trenčín, Orava, Spiš, Turiec …). Oslovení umelci pri ich tvorbe vychádzajú z regionálnych špecifík, ľudových tradícií a zbierok slovenských galérií.
Cyklus má za cieľ prezentovať tvorbu vybraného umelca, dizajnéra, ktorý s projektom “suvenir” spolupracoval, na ktorom tvoril a jeho prezentácia bude doplnená aj o teoretickú časť, inšpirujúcu sa a viažucu sa k jednotlivému regiónu.
——
Názov prezentácie: Hovorme a inšpirujme sa témou Kompánek
Autorka koncepcie: Nina A. Šošková (sochárka)
Hostia k téme: teoretička umenia, kurátorka zbierok moderného a súčasného umenia SNG Vladimíra Bungerova, názov prezentácie: “O sochách a kresbách Vladimíra Kompánka”
Hosť: Michal Žák (dizajner) Bakery Boards, hosť k ročníku “suvenir Orava” 2019, autor umeleckého suveníru “cruiser board edition – Kompanek decks”
——
Dielňa: Vytvor si svoj totem Kompánek pod vedením sochárky Niny A. Šoškovej
Na dielni sa stretnete s profesionálnym prístupom a komplet vybavením pre zhotovenie 3D sochy, originálneho suveníru a so všetkými potrebami (náradie, štetce, kovové stojany, farby atď.)
Vy si len prineste dobrú náladu a niečo na prezlečenie, budeme pracovať s drevom, farbami a ručne brúsiť a opracovávať drevené komponenty.
Plus dostanete od nás malý darček! Pretože dobré dielo vs. suvenír musí mať aj dobrý a kvalitný obalový či sprievodný dizajn, každý z vás k suveníru dostane: certifikát o absolvovaní tejto dielne a eko bavlnené vrecúško na vašu sochu
Miesto konania:
DOT. Contemporary
Jurkovičova tepláreň
Bottova 1, Bratislava