Events

28.03.19 Kurátorčiny: Vladimír Beskid ✕ Michal Stolárik

Sonda do najaktuálnejších tendencií v súčasnom umení odkrývaná prostredníctvom výstav a kurátorskej praxe je späť! Hosťom Michala Stolárika v prvom vydaní Kurátorčin v roku 2019 bude riaditeľ Galérie Jána Koniarka v Trnave, kurátor a kritik súčasného umenia Vladimír Beskid.
Formou prezentácie predstaví svoje minulé aj najnovšie kurátorské projekty, priblíži ich koncepcie a procesy vzniku, ako aj vlastné podnety o výstavnej činnosti.
Ako vníma svoju pozíciu vo svete umenia a na scéne? Prečo sa rozhodol pre túto, častokrát zatracovanú profesiu? Ako pristupuje k tvorbe výstavy? Čo bolo skôr — dielo alebo téma výstavy?
Diskusno-prezentačný formát v koncepcii Michala Stolárika približuje profesionálnu činnosť domácich kurátoriek a kurátorov pracujúcich v štátnych inštitúciách, súkromných galériách, doma i v zahraničí, vo veľkých mestách či v regiónoch, freelancerov, freelancerky či ostatných, ktorí bez odborného backgroundu suplujú tieto aktivity. Prostredníctvom kurátorských projektov zároveň odkrýva zákulisie a detaily o fungovaní sveta súčasného umenia.
Podujatie sa uskutoční 28. marca 2019 o 18:30 hod. v DOT. Contemporary Art Gallery.
Vstup je voľný.