Events

28. 10. Brunch s umelcom / Ján Vasilko

BRUNCH S UMELCOM / Ján Vasilko sa uskutoční v sobotu 28. 10. 2023 o 11:00 hod. Brunch-om bude sprevádzať kurátorka a galeristka Zuzana Danková.
Tešíme sa na Vás!
Náš pravidelný event – Brunch s umelcom je podujatie, na ktorom pri posedení a dobrej káve približujeme tvorbu súčasných slovenských umelcov. Neformálnou prezentáciou spojenou s diskusiou prinášame všetko, čo o súčasnom umení potrebujete vedieť. Súčasťou prezentácie bude aj výstava najnovších diel.
Ján Vasilko (*1979)
V rokoch 1999-2005 študoval v Ateliéri súčasného obrazu prof. Rudolfa Sikoru na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach. V roku 2005 sa stal víťazom prestížnej Ceny Oskára Čepana, ktorá je udeľovaná mladým slovenským výtvarníkom do 35 rokov. Vo svojej tvorbe sa venuje najmä maľbe, v ktorej spája industriálne motívy, prvky priemyselného a grafického dizajnu a urbanistického projektovania, ale aj odkazy na umelecké smery ako konštruktivizmus či kubizmus.
Spolu so svojim spolužiakom Petrom Králikom založil 10. marca 2003 Stranu Železných. Je to tvorivo neformálna a apolitická skupina, zameriavajúca sa na utopickú, melancholickú, romantickú a tak trochu absurdnú činnosť. Ich hlavným krédom je totiž boj za ochranu práv a slobôd strojov a poľnohospodárskych mechanizmov.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Kedy: sobota 28. 10. 2023 o 11:00 hod.
Kde: Jurkovičova tepláreň, Bottova 1, Bratislava
Cena brunchu: 21 eur / 1 osoba, 10 eur / 1 dieťa (nad 10 rokov)
Prosíme Vás o registráciu cez stránku artbase.sk
WELCOME DRINK
– Mimosa cocktail + káva z našej kaviarne / čerstvá pomarančová šťava pre deti
MENU
– Misky s čerstvým ovocím
– Kanapky s pomazánkou z pečeného baklažánu
– Tortilly plnené hummusom so sušenými paradajkami, mrkvou a pečeňou paprikou
– Jesenný šalát s pečenou cviklou, nivou a jablkami
– Slaný koláč quiche s cuketou, cherry paradajkami a gorgonzolou
– Domáca bábovka z hokaido tekvice