Events

29. 4. BRUNCH S UMELCOM / Erik Šille

BRUNCH S UMELCOM / Erik Šille – sa uskutoční v sobotu 29. 4. 2023 o 11:00 hod. Brunchom bude sprevádzať kurátorka a riaditeľka Dot. Contemporary Zuzana Danková.
Tešíme sa na Vás!
Náš pravidelný event – Brunch s umelcom je podujatie, na ktorom pri posedení a dobrej káve približujeme tvorbu súčasných slovenských umelcov. Neformálnou prezentáciou spojenou s diskusiou prinášame všetko, čo o súčasnom umení potrebujete vedieť. Súčasťou prezentácie bude aj výstava najnovších diel.
Kedy: sobota 29. 4.  2023 o 11:00 hod. 
Kde: Jurkovičova tepláreň, Bottova 1, Bratislava
Cena brunchu: 25 eur / 1 osoba, 13 eur / 1 dieťa (nad 10 rokov)
WELCOME DRINK: Mimosa cocktail + káva z našej kaviarne / čerstvá pomarančová šťava pre deti
MENU pripravované z najčerstvejších surovín priamo od farmárov a pestovateľov vďaka platforme Môj Trh https://www.mojtrh.online/
  • Bryndzový podpecník so slaninkou, kôprom a šalotkou
  • Oškvarková pomazánka s chrumkavými bagetkami
  • Chlebíky s cviklovým humusom
  • Šalát z polníčka a cherry paradajok
  • Hokkaido krémová polievka
  • Plnené vajcia s majonézovým dresingom a pažítkou 
  • Croissanty plnené šunkou, syrom, šalátom a paradajkami
  • Croissanty plnené bazalkovým pestom, mozzarellou, rukolou a paradajkami 
  • Jablkové pité
Erik Šille (1978) študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (2000 – 2006) u profesora Ivana Csudaia, kde bol v rokoch 2006 až 2010 doktorandom. Bol súčasťou mikrogenerácie maliarov, ktorí sa postarali o dnes už legendárny návrat maľby do slovenského súčasného umenia.
Jeho tvorba zaujala odbornú i laickú verejnosť už v prvých rokoch po začatí štúdia svojimi výnimočnými maliarskymi kvalitami a aktuálnym vizuálnym jazykom. Charakteristickým je preňho používanie digitálneho obrazu ako hlavnej predlohy maľby. Počítačom modifikované priestorové modelovanie či grafické nuansy typické pre prácu v počítačových programoch, precíznosť v prevrstvovaní rovín a kombinovaní plôch, extrémna čistota línií či žiarivé, súvislé plochy farieb, ktorých pôsobenie umocňuje rýchla a flexibilná technika akrylovej maľby tvoria základ jeho vizuálneho jazyka. Počítačové hry, hackerské komunitné weby či japonské manga a hentai komiksy výrazne ovplyvnili už prvotné formovanie jeho maliarskeho námetového repertoáru. Neskôr k nim primiešal aj miestny soc-pop folklór, ktorý, paradoxne, prepája so súčasnými medzinárodnými kultúrnymi ikonami.
Diana Majdáková
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia