Events

3. 10. V OBRAZE / Ľudmila Machová: Organická hybridita

Srdečne pozývame na ďalšiu prednášku z cyklu „V OBRAZE”, ktorý Vás prevedie všetkými potrebnými informáciami zo sveta súčasného umenia. Podujatie sa uskutoční naživo v priestoroch galérie a zároveň aj z pohodlia Vášho domova prostredníctvom live streamu cez náš facebookový účet a instagramový účet.

Vstup voľný

3. 10. 2023 o 18:00 – Ľudmila Machová

Moderuje: Jana Babušiaková

Prezentácia vizuálnej umelkyne Ľudmily Machovej predstaví autorský princíp organickej hybridity. Na rozdiel od hybridity prvej dekády 21. storočia, kedy dominoval záujem o prepájanie kultúr v rozvíjajúcom sa globalizme, predstavuje Machová jej alternatívu pre svet v nových situáciách, pred ktoré antropocén postavil prírodu a životné prostredie, ale i nás. Hybridita v jej tvorbe funguje na rôznych úrovniach v prirodzenom prepájaní prírodného a umelého, maľby a objektu, neľudského a ľudského či v prepájaní tónov a ruchov v experimentálnych zvukových kompozíciách. Kľúčovými sa v týchto spojeniach stáva hľadanie prirodzených možností prepájania, odolnosti a podľa možností udržateľného modelu koexistencie týchto nových foriem.
Ľudmila Machová (*1990) vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave ( ateliér mal + by, Doc. Mgr. art. Klaudie Kosziby, ArtD. a Ateliér +- XXI, u prof. Daniela Fischera, akad.mal. V roku 2014 absolvovala jedno-semestrálnu stáž v rámci programu Erasmus na University of Porto, Faculty of Fine Arts v Portugalsku. V roku 2017 a 2018 sa stala finalistkou Cena Nadácie VÚB. Zúčastnila sa na viacerých skupinových výstavách doma (o.i Bratislava, Žilina, Topoľčany) i v zahraničí (Porto, Ostrava). V roku 2021 a 2022 participovala na festivale DOM. Svoju tvorbu predstavila aj na množstve samostatných výstav, napr. v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa, v Mestskej galérii v Rimavskej Sobote alebo Nitrianskej galérii, v Galérii Medium a aktuálne v Národnej banke Slovenska. Žije a tvorí v Bratislave.

Z verejných zdrojov podporil fond na podporu umenia