Events

4. 5. Umenie chutí / JULY HALUZOVÁ

Vychutnajte si príjemný večer so skvelým jedlom a jedinečným umením. Zažite exkluzívnu večeru v národnej kultúrnej pamiatke v Jurkovičovej teplárni 4. 5. 2023 o 19:00.
Cena vstupenky pre 1 osobu je 65 eur.
Pozývame vás na štvrté vydanie UMENIE CHUTÍ v spolupráci s DOT. Contemporary a reštauráciou Werk. Rozhodli sme sa pre spojenie jedla a umenia, aby sme vytvorili originálny koncept, ktorý obohatí nielen vaše vizuálne vnímanie, ale aj chuťové. Čaká vás zážitkový večer, na ktorom sa spája kvalitné jedlo z reštaurácie Werk s neformálnou prezentáciou etablovanej maliarky July Haluzovej. Príďte si vychutnať viacchodovú večeru v spojení s diskusiou, pri ktorej sa dozviete všetko, čo sa skrýva za tvorbou diel súčasného umenia a zároveň si oddýchnete pri pohľade na najnovšie doposiaľ neprezentované diela autorky. Večerom vás bude sprevádzať kurátorka a riaditeľka DOT. Contemporary Zuzana Danková. A to všetko v Jurkovičovej teplárni – na mieste s jedinečným charakterom funkcionalizmu od Dušana Jurkoviča.
Podporovať umenie je neustále dôležité, keďže je pevnou a dôležitou súčasťou našich životov, je to forma komunikácie, ktorá hovorí univerzálnym jazykom a dokáže spájať ľudí bez ohľadu na politické, filozofické či náboženské presvedčenie. Aj preto sa reštaurácia WERK rozhodla spojiť s DOT. Contemporary sídliacej v spoločných priestoroch Jurkovičovej teplárne a pravidelne prinášať návštevníkom jedinečný koncept spájajúci výstavu súčasného umenia s dobrým jedlom. Skutočné umenie predsa dokážeme vnímať hneď niekoľkými zmyslami, chuť nevynímajúc – i preto teda UMENIE CHUTÍ.
July Haluzová (*1981 Uherské Hradište)
ukončila štúdium maľby u prof. I. Csudaia (4.ateliér) v roku 2006, spolu s výraznou generáciou umelcov, ktorí spoluvytvárali podobu slovenskej súčasnej maľby posledného desaťročia (Erik Šille, Michal Czinege a Dávid Baffi). Už počas štúdia sa jej tvorba vyprofilovala na kompozične redukovanú figurálnu tvorbu s obrazovými komentármi a vsuvkami, ku ktorým sa viac ako po desiatich rokoch prinavracia v obohatenej forme, nadväzujúc na predošlé série, z ktorými vytvára reťazec odkazov, citácií, asociácii, komentárov až hypertextov.