Events

8.6. ARTTALK s Michaelou Kučovou a Denisou Tomkovou

Srdečne pozývame na ďalšiu diskusiu z cyklu: ARTTALK s Michaelou Kučovou a jej hostkou Denisou Tomkovou o angažovaných umelkyniach. Diskusia sa opäť uskutoční v DOT.contemporary v Jurkovičovej teplárni, ale aj na našom facebookovom a instagramovom účte.
—————–
Čo môže zmeniť umenie? Ako sa umelkyne vyjadrovali k témam, ktoré sa ich dotýkajú, a aký odkaz pre nás ich diela predstavujú? Séria podujatí v koncepcii Michaely Kučovej sa zameria na konkrétne momenty, v ktorých sa ženy-umelkyne mobilizovali, vyjadrovali a podieľali na spoločenských a politických zmenách. Svoj výber z angažovaných diel svetového umenia tentokrát predstaví Denisa Tomková.
—————–
Denisa Tomková, PhD, je teoretička umenia a kurátorka. V roku 2019 získala doktorát z vizuálnej kultúry z University of Aberdeen (UK). Pracovala pre Európsky rómsky inštitút pre umenie a kultúru (ERIAC) v Berlíne ako výskumná pracovníčka, kurátorka a projektová koordinátorka. Bola kurátorskou a publikačnou výskumnou pracovníčkou pre SixtyEight Art Institute v Kodani. Momentálne pracuje ako kurátorka edičného programu v Kunsthalle Bratislava. Publikovala v rôznych medzinárodných umeleckých periodikách vrátane: Third Text, Yishu: Journal of Contemporary Chinese Art, FIELD: A Journal of Socially-Engaged Art Criticism, Camera Austria, alebo ARTMargins Online.
—————–
Grafika: Dominika Bolgáčová
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia