Events

9. 9. BRUNCH S UMELCOM / Jana Farmanová

BRUNCH S UMELCOM / Jana Farmanová sa uskutoční v sobotu 9. 9. 2023 o 11:00 hod. Brunchom bude sprevádzať kurátorka a galeristka Zuzana Danková.
Tešíme sa na Vás!
Náš pravidelný event – Brunch s umelcom je podujatie, na ktorom pri posedení a dobrej káve približujeme tvorbu súčasných slovenských umelcov. Neformálnou prezentáciou spojenou s diskusiou prinášame všetko, čo o súčasnom umení potrebujete vedieť. Súčasťou prezentácie bude aj výstava najnovších diel.
Kedy: sobota 9. 9. 2023 o 11:00 hod.
Kde: Jurkovičova tepláreň, Bottova 1, Bratislava
Cena brunchu: 21 eur / 1 osoba, 10 eur / 1 dieťa (nad 10 rokov)
Prosíme Vás o registráciu cez stránku artbase.sk
WELCOME DRINK
– Mimosa cocktail + káva z našej kaviarne / čerstvá pomarančová šťava pre deti
MENU
– Misky s čerstvým ovocím
– Kanapky s tuniakovou pomazánkou, s vareným vajíčkom a pažítkou
– Obložené chlebíky s cviklovým hummusom a blanšírovaným hráškom
– Miešaný šalát s pečeným prosciuttom, hruškou a balkánskym syrom
– Slaný koláč quiche s údeným lososom, baby špenátom a parmezánom
– Čokoládové “pots de creme” s levanduľovou šľahačkou
Jana Farmanová (1970)
V rokoch 1989-1996 študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Východiskom jej tvorby sa stala maľba. Žije a tvorí v Nitre.
Jedna z najosobitejších predstaviteliek súčasnej domácej i českej figurálnej maľby Jana Farmanová má svoje korene v Nitre. Študovala na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave (1985 – 1989) a maľbu na VŠVU (1989 – 1996). Konštantným motívom jej prác je dievča, žena s jej špecifickým emotívnym svetom. Autorka skúma nehmotnú osobnú ľudskú skúsenosť, ktorú sa snaží maliarsky uchopiť, zviditeľniť a dať jej určitú matériu. Jana Farmanová má za sebou početné výstavné podujatia na slovenskej i medzinárodnej úrovni (napr. Praha, Dijon, Londýn, Tennesee). Jej diela sa nachádzajú v galerijných zbierkach v Česku i Nemecku.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.