Events

9. 4. 2022 Brunch s umelcom / Kristína Mesároš

Srdečne Vás pozývame na
Brunch s umelcom – Kristína Mesároš
Podujatie, na ktorom pri posedení a dobrej káve približujeme tvorbu súčasných slovenských umelcov. Neformálnou prezentáciou spojenou s diskusiou prinášame všetko čo o súčasnom umení potrebujete vedieť. Sučasťou prezentácie bude aj výstava najnovších doposiaľ neprezentovaných autorvých diel.
Kedy: sobota 9.4. o 12:00
Kde: Jurkovičova tepláreň, Bottova 1, Bratislava
Podujatie
Cena brunchu: 25 eur
Prosíme Vás o registráciu na email: info@dotgallery.sk
—–
MENU
Welcome drink Prosecco Brut
Káva podľa vlastného výberu (espresso, doppio, cappuccino, caffe latte, flat white)
Limonáda ananás / mäta
Guacamole so zeleninou (mrkvové a zelerové tyčinky)
Brusketka so salsou – paradajky, šalotka, koriander
Chlebík so šunkou, syrom a zeleninou
Tortilly s flankom, rukolou, gorgonzolou, cherry paradajky
Tortilly plnené hummusom, pečenou paprikou, mrkvou a rímskym šalátom
Nachos so syrovou omáčkou
Mini wafle s ovocím
Ovocná misa (hrozno, jablko, banán)
Cena brunchu: 25 eur
—–
Kristína Mésároš (*1981)
vyštudovala grafiku v ateliéri Vojtěcha Kolenčíka na Bratislavskej VŠVU. Patrí ku výraznému prúdu súčasných mladých maliarov, ktorých tvorba sa rozvíja silným nezávislým autentickým výrazom. Kristína ako vyučená grafička si cestu k maľbe nachádzala sama. Jej inšpiráciou sú exotické miesta ďalekých krajín, historické fotografie, alebo fotografie zachytávajúce banality bežného života.
Obrazy Kristíny Mésároš sú introvertnou výpoveďou, prostriedkom pre prerozprávanie prežitého a osobným denníkom. Prostredníctvom banálnych predmetov a zvierat vytvára vlastný znakový systém, odkrýva ním bohatý vnútorný svet a odhaľuje osobné príbehy, v ktorých sa nájde nejeden pozorovateľ. Wall (múr skúseností, ktorý si každý z nás musí preliezť), mozaika, stan, domček, kanoe… motívy všedných objektov, ktoré sa v jej tvorbe neustále opakujú alebo sa k nim v rôznych obmenách prinavracia. Sú nositeľmi imanentných významov, ktoré slúžia ako záchytné body, zvečnenie momentu, zachytenie okamihu. Neuchopiteľnosť času, veličina ktorá je v dielach autorky veľkou premennou. Predstavuje pre ňu paradox – jedinú nestálu vec čo stále existuje a stáva sa pre ňu vlastným metafyzickým skúmaním (biela volavka – krehkosť života, v ktorom je všetko na tenkom ľade). Pre autorku slúžia tieto malé deje v popredí, ako istá forma stabilizovania myšlienok, spôsob zvečnenia vlastných spomienok (mozaika – fragment domu, okolo ktorého autorka často chodievala) a aj náročných etáp v živote (biela volavka, nevinná ženskosť, ktorá sa cíti byť zviazaná). Pre diváka sú tieto symboly čitateľné len intuitívne a podnecujú k vnútornej imaginácii. Obrazy svojim tlmeným pozadím, akvarelovou technikou a hlbokým tušom, pútajú pozornosť bytostnej nostalgickej podstaty každého z nás.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia