Events

V obraze / Alexandra Kusá: Kto sa bojí sorely? – 9. 9. 2020 v Esterházyho paláci

Srdečne pozývame na ďalšiu časť z cyklu „V obraze”, ktorý vás prevedie všetkými potrebnými informáciami zo sveta súčasného umenia. V poradí štvrtá prednáška sa bude konať v Knižnici Kornela a Nade Földváriovcov na 1. poschodí Esterházyho paláca v Bratislave (SNG).

9. 9. 2020 – Kto sa bojí sorely? / Alexandra Kusá

V roku 2012 usporiadala Slovenská národná galéria výstavu Prerušená pieseň. Umenie socialistického realizmu 1948 – 1956, ktorá vzbudila mnohé vášne, ale aj neobyčajný divácky záujem. Z týchto dôvodov vznikla publikácia Prerušená pieseň. Výtvarné umenie v časoch stalinskej kultúrnej praxe 1948 – 1956 mapujúca dané obdobie. Prednáška kurátorky výstavy a autorky knihy Alexandry Kusej priblíži oba koncepty, ako aj diskusie, polemiky a incidenty, ktoré sprevádzajú prípravu obdobných projektov zaoberajúcich sa problémovými obdobiami našich dejín.
Alexandra Kusá, PhD.
Kurátorka výstav a historička umenia sa venuje otázkam umenia druhej polovice 20. storočia, inštitucionálnej kritike a stratégiám súčasnej výtvarnej kultúry v trudných podmienkach verejného financovania. Od roku 1999 pracuje v Slovenskej národnej galérii, ktorú v súčasnosti vedie.
*vstup voľný
Rezervácia je potrebná na: pokladna.ep@sng.sk / počet návštevníkov je limitovaný