Events

Kurz maľby a kresby s Erikou Miklošovou – 7.2.2017

Program maliarskej prípravy je koncipovaný ako základný maliarsky program, ktorý zoznamuje s jazykom maľby, s praktickým i teoretickým uchopovaním problematiky farby, kompozície, svetla, výrazu, proporcií atď.

Záujemcovia sa popri kreatívnej práci súkromne oboznámia s maliarskymi a kresliarskými technikami a krátkou či dlhou históriou umenia v lokálnom alebo stredoeurópskom kontexte (závisí od zvedavosti a energie záujemcov). Kurzy sú určené pre dospelákov, ktorí sa neboja prezentovať svoj um, prípadne majú chuť si nechať poradiť odborníkom. Skrátka pre ľudí, ktorí majú chuť učiť sa. Neodmietneme ani učeniachtivé ľudské mláďa :-).

Techniky
Oboznámite sa s kresliarskymi a maliarskymi technikami: ceruza, prírodný uhlík, umelý uhlík, rudka, suchý pastel, olejový pastel, farebné ceruzky, rôzne kombinované techniky, autorské techniky… A maliarskymi technikami: akrylová, olejová, akvarelová maľba, kombinované techniky, lavírované tušové techniky, autorské maliarske prístupy a pod.

Klasické techniky budú sprevádzať spočiatku klasické výtvarné námety: zátišie, krajinomaľba, portrét, figurálna kompozícia cez ktoré sa postupne spoločne prepracujeme k individuálnym námetom, ktoré si budú študenti v kurze vyberať sami, v ktorých sa budú zdokonaľovať, naučia si cibriť vkus.

* 7.2. – Zátišie geometrických útvarov v kresbe, A2 výkres
* 14.2. -Zátišie – Drapéria (rôzne techniky a to : pastel, gioconda, rudka, uhlík, A2 výkres)
* 21.2. – Zátišie – Podľa J.S. Chardin (akryl, A3 výkres, príprava podkladu podľa potreby)
* 28.2. – Krajinomaľba – podľa Moneta – Lekná (akryl na plátne)Erika má za sebou niekoľko skupinových a samostatných výstav a je absolventkou bratislavskej VŠVU, odbor maľba a iné médiá. Vystavovala aj v Dot contemporary gallery, presne pred rokom, na tému After. Momentálne prezentuje diela na skupinovej vystave v Trenčíne pod názvom Sedemdesiat sukien mala spolu s ďalšími skvelými umelcami.

Cena kurzu – 45,90 €

https://www.zlavadna.sk/zlava_236809_mesacny-kurz-kresby-alebo-malby-v-starom-meste#nav-collapse

Viac informácii: Dankova@dotgallery.sk; 0948663007