Events

Neskorý brunch s umelcom / Žofia Dubová

Srdečne pozývame v sobotu 12. 6. na Neskorý brunch s umelkyňou Žofiou Dubovou.
Podujatie, na ktorom pri posedení a dobrej káve približujeme tvorbu súčasných slovenských umelcov. Formou neformálnej prezentácie spojenej s diskusiou prinášame všetko to, čo o súčasnom umení potrebujete vedieť
——
Žofia Dubová (*1991)
ukončila v roku 2016 štúdium maľby v ateliéri prof. Daniela Fischera na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, počas ktorého tiež absolvovala stáž v ateliéri skla a zahraničné pobyty (USA, Portugalsko). Od roku 2018 je na doktorandskom štúdiu v Kabinete Kresby VŠVU u doc. Emöke Vargovej.
Svoje diela prezentovala na viacerých skupinových, ale aj samostatných výstavách nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, Poľsku, Nemecku, Rusku, USA, Dánsku, Švédsku, Taliansku, Belgicku, Francúzsku a Portugalsku. Je držiteľkou viacerých ocenení, v roku 2016 získala Cenu rektora VŠVU a Cenu Slovenskej výtvarnej únie, o rok neskôr sa stala víťazkou Maľby roka VÚB a v r. 2018 získala cenu Nadácie NOVUM. Diela Žofia Dubovej sú zaradené v zbierkach Slovenskej národnej galérie (2020) a MussVerre, Sars-Poteries, Francúzsko (2017).
——
Vstup: €12
Menu zverejníme čoskoro.
Prosíme o rezervovanie miesta na info@dotgallery.sk
Počet miest he obmedzený
——
Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.