Uncategorized

Peter Šulej, Mirka Kuľková – autorské čítanie – 23.5.2016

Peter Šulej, Mirka Kuľková – autorské čítanie
23. 5. 2016, 18:00
DOT., Lazaretská 13
Vstup voľný

Pozývame na ďalšie podujatie pripravené v spolupráci s literárnou súťažou Medziriadky, ktorá v galérii DOT predstavuje vždy staršieho, etablovaného autora alebo autorku spolu s mladším kolegom alebo kolegyňou, finalistom aktuálneho ročníka Medziriadkov.
V pondelok 23. 5. 2016 predstavia svoju tvorbu Peter Šulej a Mirka Kuľková. Moderuje Michal Tallo.

Info o autoroch:

Mirka Kuľková študuje medzinárodné vzťahy na Karlovej univerzite, ale živí ju písanie – copywriting finančne, literatúra duševne. So svojimi poviedkami sa umiestnila na viacerých literárnych súťažiach na Slovensku i v Česku, pričom na viacerých z nich sa stala laureátkou. Už niekoľko rokov je tiež pravidelnou finalistkou a účastníčkou Medziriadkov. Pochádza z Košíc, ale momentálne žije v Prahe.

Peter Šulej je slovenský básnik, prozaik a vydavateľ. Je šéfredaktorom časopisu o súčasnom umení a kultúre Vlna – urbánny splietací mág a zakladateľom a dlhoročným šéfom vydavateľstva Drewo a srd., ktoré na slovenskú knižnú scénu roky systematicky uvádza to najzaujímavejšie z domácej i zahraničnej literatúry. Doposiaľ vyšlo Petrovi Šulejovi osem básnických a štyri prozaické knihy; ďalšie dve vydal v spolupráci s Michalom Habajom a Petrom Macsovszkym vrámci ich spoločného projektu Generator X. Jeho najnovšia prozaická kniha Spolu je vo finálovej desiatke ceny Anasoft litera 2016.