Events

Poetry s Mirkou Abelovou – 25.5.2018

V DOT. sme okrem výtvarného umenia a kvalitnej kávy veľkí milovníci poézie. Preto sme sa rozhodli vám priniesť to najlepšie zo súčasnej slovenskej poézie. Pripravili sme pre vás sériu autorských čítaní v priestoroch našej galérie, kde si budete môcť taktiež pochutnať na všetkom čo naša kaviareň ponúka.

Sme poctení, že naše pozvanie na prvý takýto event v nadväznosti na aktuálnu výstavu „Gender brand“, prijala práve Mirka Ábelová, slovenská poetka, rozhlasová redaktorka, textárka a mama.


Mirka Ábelová
Debutovala v kolektívnej zbierke Sólo pre 9 hlasov (2011), v tom istom roku jej vyšla vlastná zbierka básní Striptíz. O rok neskôr zvíťazila pod pseudonymom Pán A v anonymnej literárnej súťaži Básne 2012 s cyklom básní Niečo originálne. Zbierka Na! nenechala na seba dlho čakať, vyšla v roku 2014. Je členkou literárno-hudobného zoskupenia básnikov, hudobníkov a performerov Vítrholc (vytvorte elektronický recitačný kruh). Na Rádiu_FM moderuje poetickú desaťminútovku Nedeľná chvíľka poézie_FM. Autorsky sa podpísala pod texty českého hudobníka Davida Kollera (album ČeskosLOVEnsko). Pracuje ako hovorkyňa environmentálnej organizácie Greenpeace Slovensko. V roku 2016 jej vyšla aktuálne posledná zbierka Básničky pre domáce paničky, ktorú irustlovala výtvarníčka Ivana Šáteková. A práve aj jej ďalšie dieľa si možete pozrieť na aktuálnej výstave v DOT. Gallerii.


Vstupné je dobrovolné.

Vidíme sa v piatok večer v DOT. Espresso bar o 17. na Lazaretskej 13.