Events

SWAP a Brunch v DOT. Gallery x Bratislava Design Week 2018 – 10.6.2018

Vrámci Bratislava Design Week 2018 sme s DOT. Espresso barom spojili sily a pripravili sme pre vás víkend plný fashion designu, udržateľnej módy, skvelého jedla, kávy, vína, a Herbert limonád.

Sobota, 9.jún
11:00 – 13:00 BRUNCH s Lukášom Krnáčom
13:00 – 19:00 SWAP

Nedeľa, 10.jún
13:00-19:00 SWAP

Program začne sobotným brunchom, kde si už od 11,00 pochutnáte na skvelom jedle a Krnac Lukas vám predstaví svoju tvorbu a priblíži svet fashion designera. Prednáškou sa dotkne aj témy IDENTITA, ktorá sa nesie tohtoročným Bratislava Design Week 2018.

Na BRUNCH s Lukášom, je potrebné sa registrovať mailom na info@dotgallery.sk alebo správou DOT. Espresso bar. Cena BRUNCHu je 10 eur.

Lukáš Krnáč
(Krnac – Fashion Designer) je mladý slovenský dizajnér študujúci na Univerzite Tomáše Bati v Zlíne. Má výrazný rukopis, pracuje s farbami, heslami, iróniou a autorskými potlačami. Svoje kolekcie pravidelne prezentuje na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. So svojou futbalovou kolekciou sa stal absolútnym víťazom v medzinárodnej súťaži BEST IN DESIGN 2017. Za svoju bakalársku prácu Seven získal titul BEST FASHION GRADUATE 2017 a bol nominovaný na CZECH GRAND DESIGN 2017.

Instagram @krnaclukaswork

Popri Lukášovej prednáške si pochutnáte na jedle od Šmakuj a dobrotách z kaviarne. Svoj smäd môžete uhasiť napríklad aj Herbert limonádami, ktorých ochutnávka prebehne priamo pred DOT kaviarňou.

Bezprostredne po BRUNCHi bude nasledovať prvý dvojdňový SWAP.

V sobotu aj v nedeľu sme v DOT. Contemporary Art Gallery pre vás od 13,00 do 19,00.

SWAP sa odohrá priamo v priestoroch galérie, kde aktuálne prebieha výstava GENDER BRAND webcal://www.facebook.com/ical/u.php?uid=100005999497671&key=AQCt0U10ZyHby-jV

Vstupné na SWAP je 5 EUR.
Pre návštevníkov s platnou páskou BADW 2018 je vstup na SWAP za dobrovoľné vstupné.

Čo je to SWAP?

SWAP je vzájomná výmena – oblečenia, skúseností, názorov.
SWAP je miesto pre každého, kto sa chce zbaviť oblečenia – ktoré mu už neprináša radosť. Za odmenu si odniesť niečo „nové“ čo sa mu páči, čo potrebuje.
SWAP je ekologické riešenie získavania „nových“ vecí.
SWAP je rýchle uspokojenie potreby oživiť šatník.
SWAP je spoločenská udalosť a hlavne zábava.

Ako to funguje?

Náš SWAP je zameraný na výmenu oblečenia, kabeliek, topánok a doplnkov. Prineste vytriedené oblečenie do spoločného obehu a za odmenu si môžete odniesť čokoľvek, čo nájdete, čo potrebujete, čo sa Vám zapáči.

Ako si vytriediť oblečenie?

1) Oblečenie, ktoré je v dobrom stave (voňavé, čisté, pekné, nepoškodené) – také, ktoré by ste dali svojej dobrej kamarátke alebo kamarátovi. Oblečenie, ktoré pokojne môže slúžiť ďalej.

2) Oblečenie, ktoré už nemá potenciál slúžiť ďalej v jeho pôvodnej forme. Ak doma máte aj takéto kúsky, prineste nám ich a my ich odovzdáme na recykláciu. Do tohto procesu zapojíme nie len veľké recyklačné firmy, ktoré z textilného odpadu vyrábajú nové produkty, ale aj lokálnych dizajnérov, zaoberajúcich sa dizajnovým spracovaním textilného odpadu.

Koľko oblečenia môžete priniesť?
Množstvo oblečenia je limitované na 2 tašky.

Čo sa stane s vecami, ktoré ostanú?
Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa poputuje na dobročinné účely alebo sa zrecykluje.