Events

SWAP v DOT. Gallery

Čo je to SWAP?

SWAP je vzájomná výmena – oblečenia, skúseností, názorov.
SWAP je miesto / príležitosť pre každého, kto sa chce zbaviť oblečenia – ktoré mu už neprináša radosť. Za odmenu si odniesť niečo „nové“ čo sa mu páči, čo potrebuje.
SWAP je ekologické riešenie získavania „nových“ vecí.
SWAP je rýchle uspokojenie potreby oživiť šatník.
SWAP je spoločenská udalosť a hlavne zábava.

„PRÍĎ – PRINES dobré veci – VYMEŇ – ODNES“

Ako to funguje?

Náš SWAP je zameraný len na výmenu oblečenia. Prineste vytriedené oblečenie do spoločného obehu a za odmenu si môžete odniesť čokoľvek, čo nájdete, čo potrebujete, čo sa Vám zapáči.

Ako si vytriediť oblečenie?

1) Oblečenie, ktoré chcete swapovať musí byť v dobrom stave (voňavé, čisté, pekné, nepoškodené) – také, ktoré by ste dali svojej dobrej kamarátke alebo kamarátovi. Oblečenie, ktoré pokojne môže slúžiť ďalej.
2) Zároveň vám ponúkame možnosť priniesť oblečenie, ktoré už nemá potenciál slúžiť ďalej v jeho pôvodnej forme. My ho odovzdáme na recyklačné účely. Do tohto procesu zapojíme nie len veľké recyklačné firmy, ktoré z textilného odpadu vyrábajú nové produkty. Ale aj lokálnych dizajnérov, ktorí sa zaoberajú dizajnovým spracovaním textilného odpadu.

Koľko oblečenia môžete priniesť?

Množstvo oblečenia je limitované na 2 tašky.

Čo sa stane s vecami, ktoré ostanú?

Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa poputuje na dobročinné účely.

Sprievodný program:
Súčasťou SWAP-u bude prednáška a diskusia o udržateľnej móde. Našim hosťom bude Petra Csefelvayová z INCIEN – Inštitút cirkulárnej ekonomiky.

Vstupné: 5€