V obraze / Pavol Truben: Značka výtvarníka – 16. 3. 2021

Srdečne pozývame na ďalšiu prednášku z cyklu „V obraze”, ktorý Vás prevedie všetkými potrebnými informáciami zo sveta súčasného umenia. Tentokrát z pohodlia Vášho domova prostredníctvom live streamu cez náš instagramový a facebookový účet.

16. 3. 2021 – Značka výtvarníka / Pavol Truben

Čo znamená byť značkou a ako to ovplyvňuje vnímanie a postavenie výtvarníka? Ako s ňou vedome pracovať a ako ju využiť vo svoj prospech? Čo na to marketing, a funguje vlastne na Slovensku niečo ako značka na poli výtvarného umenia?
Aj toto a mnoho iného sa dozviete na prvej tohtoročnej prednáške zo sveta umenia.
Pavol Truben (1985) ukončil v roku 2017 doktorandské štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Katedre grafiky a iných médií. Počas štúdia absolvoval zahraničnú stáž na École Estienne v Paríži. Vystavuje od roku 2006, pričom má za sebou viac ako 30 skupinových výstav na Slovensku aj v zahraničí (Bratislava, Košice, Plzeň, Katowice, Štokholm, Rím, Viedeň, Tokio, Vilnius, Budapešť) a 6 samostatných výstav na Slovensku, v Rakúsku a Maďarsku. Za svoju tvorbu získal cenu Martina Benku, Cenu Budapeštianskej galérie Arte na XXV. trienále súčasnej grafiky, Cenu výtvarnej kritiky na XVll. trienále súčasnej Slovenskej grafiky, Cenu rektora VŠVU za najlepšiu diplomovú prácu a stal sa finalistom v kategórii Inštalácia, socha a performance na Celeste Prize 2013 v Ríme. Žije a pracuje v Bratislave a okrem výtvarnej tvorby sa venuje aktivitám občianskeho združenia Ultrafialová, ktoré rieši praktické otázky života výtvarníka a komunikácie výtvarného umenia.
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.