Verím/Neverím

Verím / Neverím
Vystavujúci: Lucia Čarnecká, Sebastián Komáček, Emil Softič, Jozef Vančo Kurátor: Kristián Németh
Vernisáž: 4. decembra 2017 o 19:00
Miesto: Dot. Contemporary Art Gallery, Lazaretská 13, BratislavaŠtudenti magisterského a absolventka bakalárskeho štúdia z katedry Socha, objekt, inštalácia na VŠVU v Bratislave predstavujú skupinový projekt – performanciu. Štvorica vystavujúcich reaguje na aktuálny celosvetový problém, na šírenie falošných informácií, ktoré kolujú po internete, na nedôveru vládnemu aparátu, na klamstvá v priamom prenose, na spochybňovanie všetkého, následkom čoho je situácia, v ktorej strácame chuť čomukoľvek veriť a namiesto jednej pravdy nachádzame množstvo „alternatívnych“ právd, pričom si vyberáme tú, ktorá nám vyhovuje, nie tú, ktorá je pravdou naozaj.
Mladí umelci a umelkyňa tento pálčivý problém posúvajú ešte ďalej a spochybňujú samých seba, vlastnú pravdu človeka, existenciu pravdy vôbec. Uvažujú, či nejaká pravda vôbec môže existovať, a ak áno, aká je. Tento spôsob rozmýšľania sa snažia uchopiť v performancii s prizvanými aktérkami. Skutočnosť je tu zastihnutá v oboch polohách, rozhodnutie a jej následne a opätovne zneistenie, ktoré možno sledovať naživo.

Kristián Németh

Performancia trvá iba počas vernisáže, preto prosíme návštevníkov, ktorí ju nechcú zmeškať, aby prišli presne v uvedenom čase.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.