I – Absolventi ateliéru ilustrácie vystavujú

18670863_1173231036143925_6993393691633307938_n
Študenti Vysokej školy výtvarných umení – Ateliéru voľnej grafiky a ilustrácie profesora Dušana Kállaya a Galéria Dot Vás srdečne pozývajú na otvorenie výstavy absolventských prác, ktorá sa uskutoční 5. Júna v galérii Dot, na ulici Lazaretská 13 v Bratislave.


Filip Bandurčin : Šesť – Obrazová kniha surreálnych situácií rozdelená do kapitol. Zobrazuje sprievod svetom paradoxov, zasadených do reálneho prostredia pozostávajúceho z grafických listov (lept, akvatinta).

Emília Blašková : Hra o svetlo – kombinovaná technika. Dvojstrany v autorskej knihe pre dospelých – proces každodenného hľadania a strácania vnútorného svetla. Neznesiteľná ľahkosť.

Lukáš Cehľár : Séria grafických listov v technike linorytu, ilustrácie k autorskej básnickej zbierke.

Katarína Dudášová : Môj aj tvoj príbeh – hra vo forme skladačky na podporu fantázie pre dospelých. Práca prevedená v technike grafiky (lept, akvatinta).

Michala Eliášová : Ilustrovaná kniha s názvom Volavky, zhotovená v grafickej technike serigrafie. Podprahovosť a magická konšpirácia ako únik z bežnej reality.

Martin Engler : Kniha concept artov a krátkych príbehov k vlastnému imaginatívnemu svetu autora s názvom Corra. Spojenie kresby a digitálnej maľby.

Satoko Fukui : Príbeh o súrodencoch – bratovi a sestre, ktorí cez vlastnú predstavivosť , čary a veci naokolo zažívajú rôzne dobrodružstvá. Inšpirované Slovákmi a slovenskými riekankami pre japonské deti.

Natália Kupčoková : Príbehy šialených žien – kniha ilustrácií rôznych príbehov žien z fiktívnej literatúry, prevedené v kombinovanej technike.

Dávid Marcin : Grafická novela Van Gogh or the dawn of it all – sleduje životný príbeh Vincenta Van Gogha v alternatívnej súčastnosti 21.st. Scenár napísal Petr Měrka.