Events

Zuska Kepplová, Nikola Kovay – autorské čítanie – 20.6.2016

Zuska Kepplová / Nikola Kovay – autorské čítanie
20.6.2016, 18:00, Lazaretská 13, DOT.
Vstup voľný.

Pozývame na ďalšie podujatie pripravené v spolupráci s literárnou súťažou Medziriadky, ktorá v galérii DOT predstaví vždy staršieho, etablovaného autora alebo autorku spolu s mladším kolegom alebo kolegyňou.

V pondelok 20. 6. 2016 predstavia svoju tvorbu Zuska Kepplová a Nikola Kovay. Moderuje Michal Tallo.Zuska Kepplová je slovenská prozaička a publicistka, dvojnásobná finalistka ceny Anasoft litera. Absolvovala scenáristiku na VŠMU, rodové štúdiá na budapeštianskej Stredoeurópskej univerzite a vďaka Fulbrightovmu štipendiu aj kultúrne štúdiá na Stony Brook. Debutovala v roku 2011 knihou Buchty švabachom, za ktorú získala Cenu Jána Johanidesa. Jej druhá prozaická kniha, 57 km od Taškentu, vyšla v roku 2013. V roku 2015 vyšla jej zatiaľ posledná prozaická kniha Reflux. Pôsobí ako redaktorka publicistiky a komentátorka v denníku SME.

Nikola Kovay v týchto dňoch dokončuje magisterské štúdium produkcie na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Spolupracovala na viacerých filmových a umeleckých projektoch. Okrem toho sa venuje tiež písaniu – to si všimla aj porota Medziriadkov, keď ju v roku 2015 za jej prozaické texty vybrala medzi finalistov súťaže.